Dragi elevi, bunici, părinți și profesori,

NOCTURNA BIBLIOTECILOR vă propune și acest atelier.

Sâmbătă, 28 Septembrie, orele 12-14, sunteți invitați la această inedită întâlnire, care se adresează tuturor indiferent de vârstă. Manga? Ce este manga? Dacă v-ați pus această întrebare, vă invităm să găsiți răspunsul la BIBLIOTECĂ!:)

Iată propunerea colegilor bibliotecari din cadrul Bibliotecii Județene “George Barițiu” din Brașov:

“🏰 Superland împreună cu Asociația „Musashino” Japonia și Biblioteca Județeană „George Barițiu” vă învită sâmbătă, 28 septembrie, pe tărâmul distracției pentru a descoperi câteva dintre tainelele artei japoneze (日本美術史)
👉 Astfel, veți putea lua parte în mod gratuit 😍 atât la:
🔵 expoziția cărților cu benzi desenate în stil japonez, unde veți descoperi ce înseamnă manga,
🔵 cât și la atelierul în care învățăm să desenăm manga✍ .

⚠ Pentru a putea participa la atelier (în intervalul 12:00-14:00) este necesar să ne trimiteți numele complet și vârsta persoanei care dorește să ia parte la atelier. Datele vor fi trimise la adresa: pr@superland.ro sau printr-un mesaj privat pe pagina Superland.

Atât expoziția cât și atelierul se adresează copiilor, dar și tinerilor și adulților. 👈

Vă așteptăm cu mult drag! 💜”